Rajd rowerowy do Lubiąża

19 września 2015r. uczniowie koła przyrodniczo – turystycznego wraz z opiekunem panią Joanną Mróz udali się na I rowerowy rajd do Lubiąża.Uczniowie po zapoznaniu się z zasadami BHP podczas jazdy rowerami wyruszyli wybraną przez nauczyciela trasą. W wiekszości przebiegała ona drogami polnymi i leśnymi, jedynie ostatni odcinek uczestnicy musieli przejechać drogą asfaltową.
Po przejechaniu trasy, dotarliśmy na miejsce, do Klasztoru Cystersów w Lubiążu. Tam przewodnik oprowadził nas po obiekcie: zwiedziliśmy salę balową, jadalnię opata oraz kościół. Dodatkowo opowiedział nam o historii klasztoru oraz w jaki sposób dziś jest on remontowany. Dowiedzielismy się, że za rok będzie już otwarta kolejna sala do zwiedzania- bibloteka. Następnie udaliśmy się na krótki odpoczynek do kawiarni, gdzie zjedlismy frytki i wypiliśmy gorącą czekoladę. Do domu wróciliśmy tą samą trasą. Rajd był bardzo udany, tym bardziej, że dopisala nam pogoda. Zwiedziliśmy klasztor, dowiedzielismy się wielu ciekawych informacji, a niektórzy z nas byli tutaj pierwszy raz, choć Lubiąż jest tak blisko Prochowic.

Julia Madeja – V B
Aleksandra Radny – V C