Warsztaty doświadczalne

Dnia 12 maja 2016 roku uczniowie klas: .I „a”, I „c”, I „d”, II „b”, II „c” i II „d” wzięły udział w warsztatach doświadczalnych. Temat warsztatów to „Niezwykłe eksperymenty fizyki”. Podczas zajęć uczniowie starali się odpowiedzieć na pytania:

• Jak nadmuchać balon bez dmuchania?

• Czy powietrze można zaprząć do pracy?

• Co to jest implozja i jak ją wywołać?

• Jak nastraszyć kogoś „łapą Frankensteina”?

• Czy jajko da się włożyć do szklanej butelki?

• Czy substancja może być cieczą i ciałem stałym jednocześnie?

• Jak zbudować rakietę z plastikowej butelki?

Do wszystkich eksperymentów wykorzystane były przedmioty i substancje, które zazwyczaj mamy w domu, lub możemy bardzo łatwo zdobyć. Uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w zajęciach, z entuzjazmem reagowali na wszystkie eksperymenty, byli dociekliwi i zadawali mnóstwo pytań.

Zajęcia pokazały uczniom, w jaki sposób wiedzę można wykorzystać w praktyce.

Agnieszka Tyfel