"Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci".

Pluszowe misie od ponad stu lat są ulubieńcami dzieci na całym świecie.
Z okazji Święta Pluszowego Misia najmłodsze dzieci z naszej szkoły: klasa Ia i grupa "0" spotkały się 25 listopada w bibliotece szkolnej, aby uczcić urodziny misia. Każde dziecko przyniosło swojego misia - pluszaka.

Program spotkania obejmował:

- pogadankę na temat obchodów Święta Pluszowego Misia,

- przedstawienie uczniom historii pluszowego misia,

- prezentację przyniesionych misiów – dzieci opowiadały o swoich pluszakach,

- zabawę „Stary niedźwiedź mocno śpi”,

- przedstawienie wiersza Cz. Janczarskiego "Naprawimy misia" i rozmowę na temat    poszanowania zabawek,

- zabawę taneczną w rytm piosenki "Głowa, ramiona, kolana, pięty",

- naukę rysowania misia z wykorzystaniem filmu "Rysuj z niedźwiadkiem",

- przedstawienie ciekawostek z życia prawdziwych niedźwiedzi i quiz o niedźwiedziach.

Dzieci obejrzały również wystawę książek znajdujących się w bibliotece, których bochaterami są misie. Na koniec spotkania odbyła się degustacja miodu. W rytm piosenki „Pokochaj pluszowego misia” uczniowie rozeszli się do swoich domów.

Iwona Grabowska