Jesteś tutaj: Start / Szkolne Koło TPD

Szkolne Koło TPD

,,Róbmy wszystko, by się zdarzył uśmiech na dziecięcej twarzy”.

Koło Towarzystwa Przyjaciół Dzieci przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Prochowicach

Od roku 2009 współpracujemy z Towarzystwem Przyjaciół Dzieci w Legnicy. Wspólnie z członkami towarzystwa pozyskujemy w postaci produktów spożywczych pomoc dla rodzin najbardziej potrzebujących, korzystamy z paczek Bożonarodzeniowych, którymi obdarowujemy uczniów naszej szkoły.

Aktualnie rozwijamy kreatywność naszych uczniów zachęcając ich do udziału w konkursach plastycznych organizowanych przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Legnicy.

Przewodniczący - Aneta Rosiak-Zembala

Sekretarz - Katarzyna Niewdana

Skarbnik - Agnieszka Węgrzyn

Członkowie -  Donata Solecka, Iwona Grabowska, Gabriela CharazińskaAgnieszka Walska, Maciej Gnitecki.

Zamierzenia koła:

- rozwijanie różnorodnych form pomocy i opieki nad dzieckiem oraz jego rodziną

- prowadzenie bezpośredniej działalności opiekuńczo – wychowawczej poprzez działalności biblioteki szkolnej (p. Iwona Grabowska), funkcjonowanie świetlicy szkolnej (p. Agnieszka Węgrzyn), organizowanie zajęć pozalekcyjnych (wychowawcy klas)

-organizowanie okolicznościowych imprez z okazji: Andrzejek, Mikołajek, I – go dnia Wiosny, Święto Patrona, Dzień Kobiet, Dzień Dziecka

- organizowanie wycieczek krajobrazowych po najbliższej okolicy, zwiedzanie zabytków Dolnego Śląska, uczestnictwo w imprezach kulturowych odbywających się w placówkach kulturalnych (kino, teatr, opera)

- udzielenie pomocy żywnościowej i materialnej poprzez zbiór żywności, odzieży

- współpraca z Miejsko - Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Prochowicach, Urzędem Miasta i Gminy Prochowice, Prochowickim Ośrodkiem Kultury i Sportu, Miejsko - Gminną Biblioteką Publiczną.