Sprawozdanie za I semestr

Sprawozdanie z realizacji zadań zespołu matematyczno-przyrodniczego

w roku szkolnym 2013/2014, semestr I

Członkowie zespołu przyrodniczo-matematycznym na pierwszym spotkaniu opracowali plan działań na rok szkolny 2013/2014, który składa się z następujących punktów:

1. Ustalenie działań na rok szkolny 2013/2014.
  2. Opracowanie i analiza ankiety dla nauczycieli
  3. Przygotowanie uczniów klas VI do sprawdzianu szóstoklasisty w 2014 roku.
  4. Praca z uczniem zdolnym oraz słabym.
  5. Kształtowanie postaw proekologicznych oraz prozdrowotnych.
  6. Wzbogacanie i doskonalenie warsztatu pracy nauczyciela.
  7. Dzielenie się swoją wiedzą oraz doświadczeniem.
  8. Współpraca z rodzicami uczniów.
  9. Współpraca z innymi zespołami przedmiotowymi.
  10. Podsumowanie pracy za rok szkolny 2013/2014.

Większość zaplanowanych działań udało się zrealizować. Zespół matematyczno-przyrodniczy opracował roboczą wersję ankiety dla nauczyciela dotyczącej współpracy nauczycieli w planowaniu i realizowaniu procesów edukacyjnych.

W miesiącu wrześniu na podstawie wyników sprawdzianu dokonano analizy i opracowano wnioski do dalszej pracy.

W ramach pracy z uczniem zdolnym przeprowadzono konkursy przedmiotowe:

1. Konkurs przyrodniczy dla klas 5: „Tajemnice przyrody”, którego organizatorem była pani Ilona Todynek
  2. Konkurs matematyczny dla klas 4: „Mistrz tabliczki mnożenia” przeprowadzony w listopadzie przez panią Aleksandrę Dziadek.
  3. Międzynarodowy konkurs matematyczny „Pangea”, który odbył się w styczniu. Odpowiedzialną za przeprowadzenie była pani  Aleksandra Dziadek.
  4. Konkurs ogólnopolski z matematyki „Olimpus” - sesja jesienna-  październik przeprowadzony przez panią Małgorzatę Szymańską.
  5. Międzyklasowy turniej piłki ręcznej przeprowadzony w listopadzie przez nauczycieli wychowania fizycznego panią Małgorzaty Borowska-Ryszczuk i pana Macieja Gniteckiego.
  6. Mikołajkowy turniej piłki nożnej zorganizowany w miesiącu grudniu przez pana Zbigniewa Olszewskiego.
  7. Szkolny turniej tenisa stołowego przygotowany w grudniu przez nauczycieli wychowania fizycznego.
  8. Walentynkowy turniej piłki nożnej w miesiącu lutym zorganizowany przez panią Małgorzatę Borowską-Ryszczuk i pana Macieja Gniteckiego.
  9. Konkurs „Szopka Bożonarodzeniowa” dla klas 4-6 organizowany przez nauczyciela zajęć technicznych pana Pawła Ryszczuka.

W roku szkolny w I semestrze nauczyciele zespołu prowadzili zajęcia dodatkowe, na których uczniowie korzystali z pomocy w odrabianiu zadań domowych.

W ramach pracy zespołu i dzielenia się swoją wiedzą oraz doświadczeniem przeprowadzone zostały zajęcia otwarte przez nauczyciela wychowania fizycznego pana Macieja Gniteckiego i warsztaty, na których nauczyciele informatyki przedstawiali możliwości wykorzystania na lekcji tablicy multimedialnej.